LIKWIDACJA chorego systemu podatkowego

LIKWIDACJA chorego systemu podatkowego
ePub czas dodania: 2014:04:07 10:04 komentarzy 0
Wiele patologii i absurdów, które nas dziś otacza i dotyka wynika bezpośrednio z chorej konstrukcji samego systemu podatkowego, który opodatkowuje każdą transakcję (zarówno zarabianie jak i wydawanie pieniędzy)

- przez co zabrania ludziom pracować, zarabiać, działać, zatrudniać i bogacić się dopóki NAJPIERW nie zapłacą haraczu (podatków, składek ZUS, itp) za to, że w ogóle próbują coś robić.

Skutkiem tak absurdalnego systemu podatkowego jest to, że obciążenia podatkowe dotykaja bardziej biednych niż bogatych - i zabijają przedsiębiorczość oraz krępują całą zdrową gospodarkę.
 
Podkreślam (po doświadczeniach z pierwszymi komentarzami pod nagraniem) że w tym odcinku mówię o potrzebie LIKWIDACJI obecnego patologicznego systemu podatkowego - wyjaśniam dlaczego jest patologiczny - i na koniec podałem przykłady alternatywnych rozwiązań podatkowych spełniających 2 podane w nagraniu warunki.
 
To nie są moje pomysły na idealny system podatkowy - tylko przykłady innych rozwiązań podatkowych niż obecny system - z zaproszeniem do otwarcia dyskusji na ten temat.
 
Podatki muszą być przede wszystkim NSKIE I PROSTE. To podstawa.
I płacić je będą zawsze ludzie - pytanie jest tylko jak je chcemy podzielić między siebie - i jaki system podatkowy będzie najtańszy - bo to pozwoli jeszcze obniżyć podatki.
 
PS. NIE MA SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU PODATKOWEGO - można tylko mówić o systemie akceptowanym przez społeczeństwo lub nie - i o systemie bardziej lub mniej kosztownym dla nas wszystkich.
 
I zacząć by należało od uzgodnienia co to znaczy "po równo"
1) Czy po równo to znaczy każdy np. po 100zł
2) Czy po równo to znaczy każdy np. po 10% tego co zarabia
 
Czyli czy "pogłówny" czy "liniowy" - który z nich uważamy za "równy dla wszystkich"?
 
 
 
Zapraszam do oglądania i rozpowszechniania:
 
 
 
 
 
 
licznik: 2249 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze