BEZPRAWNY PODATEK, o którym wszyscy milczą

BEZPRAWNY PODATEK, o którym wszyscy milczą
ePub czas dodania: 2014:03:22 19:03 komentarzy 0
Wzrost podaży pieniądza (każde zwiększenie ilości pieniądza w obiegu) to podatek, który wszyscy płacimy - dzisiaj na rzecz banków - niezależnie od tego czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie.

 Podatek emisyjny (lub inflacyjny jak kto woli) to podatek, który WSZYSCY PŁACIMY OD LAT, tyle, że na rzecz prywatnych banków, bo to one zwiększają podaż pieniądza w tym patologicznym systemie w jakim żyjemy.


Ja tylko zwracam uwagę, że nowo kreowane pieniądze (kwoty o jakie zwiększa się ilość pieniądza) są własnością społeczeństwa - a nie banków i zamiast banków pieniądz powinno raczej tworzyć państwo (społeczeństwo) - i ODDAWAĆ bezpośrednio właścicielom czyli ludziom, społeczeństwu - a ściślej wszystkim użytkownikom danego pieniądza (np. złotówki).


(wykorzystanie tego do finansowania państwa - to tylko logiczna konsekwencja i propozycja, że skoro skarb państwa ma oddać społeczeństwu nowo wyemitowane pieniądze tylko po to, żeby je za chwilę zebrać w podatkach - to są to dwie zupełnie zbędne i kosztowne operacje logistyczne (oddanie ludziom np. "jednych" 40 mld zł - i zebranie w podatku "innych" 40 miliardów zł) - skoro już te pieniądze są w skarbcu państwa)Zapraszam do oglądania i rozpowszechniania nowego nagrania na kanale PodziemnaTV:
https://www.youtube.com/watch?v=0iWOQUAyU6ALINKI:Inflacja wg GUS od 1950r: http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1634_PLK_HTML.htm
Podaż pieniądza wg NBP od 1996r.:http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/pieniezna_i_bankowa/m3.html

licznik: 2040 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze