Straszenie DEFLACJĄ i bożek INFLACJI to podstęp banksterów

Straszenie DEFLACJĄ i bożek INFLACJI to podstęp banksterów
ePub czas dodania: 2014:03:03 10:03 komentarzy 0
Dlatego mówienie o jakimkolwiek wpływie inflacji/deflacji na gospodarkę jest kolosalnym nieporozumieniem

 Tzw. wskaźnik inflacji (lub deflacji) to po pierwsze tylko wypadkowa wielu przyczyn i zjawisk (wielu sił) działających na ceny w przeciwnych kierunkach. 

Po drugie zmiany cen są przeważnie SKUTKIEM tego co się dzieje w gospodarce - a nie przyczyną! Dlatego mówienie o jakimkolwiek wpływie inflacji/deflacji na gospodarkę jest kolosalnym nieporozumieniem - to różne PRZYCZYNY tej samej wypadkowej inflacji czy deflacji mają wpływ na gospodarkę - a to co nazywamy inflacją czy deflacją to SKUTEK.

 
Malejące ceny są naturalnym skutkiem wzrostu gospodarczego i rozwoju. 
Lansowanie inflacji jako korzystnej dla gospodarki i stymulacja wskaźników (wzrostu PKB) akcją kredytową to podstęp - propagandowa zasłona dymna i usprawiedliwienie dla masowej grabieży całych społeczeństw przez świat wielkich finansów polegającej na monopolu na zwiększanie podaży pieniądza (ilości pieniądza w obiegu) poprzez kreację pieniądza (najczęściej bezgotówkowego) jako długu.

Tradycyjnie proszę o dzielenie się tym nagraniem za znajomymi - dziękuję!


https://www.youtube.com/watch?v=SFTj2LB3jiM

 

 
licznik: 2467 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
deflacja 0|0
Ano niektórzy straszą deflacją bez opamiętania, że to niby poważne zagrożenie dla gospodarki państwa: http://kredytypozyczki.zgora.pl/deflacja-a-kredyty/ a przecież deflacja zasadniczo nie jest zła.
2018-01-26 11:23