UCZCIWA kreacja PIENIĄDZA zamiast grabieży

UCZCIWA kreacja PIENIĄDZA zamiast grabieży
ePub czas dodania: 2014:03:14 18:03 komentarzy 0
Co uczciwego można zrobić z pieniędzmi odebranymi podstępnie społeczeństwu? - Oczywiście oddać je właścicielom - można tylko rozważać w jaki sposób to najlepiej zrobić, żeby przy okazji znaleźć jeszcze dodatkowe korzyści dla obywateli.

Każda kwota zwiększająca ilość pieniądza w obiegu to kwota odebrana całemu społeczeństwu (wszystkim użytkownikom pieniądza) - inaczej mówiąc nowo tworzony pieniądz to poprostu pieniądz publiczny. Tak samo jak odsetki od tak odebranych pieniędzy (od wykreowanych kredytów zwiększających podaż pieniądza) to pieniądze publiczne przywłaszczane sobie obecnie przez banki.
Jak zatem uczciwie zwiększać podaż pieniądza - z korzyścią dla całego społeczeństwa - a nie kosztem całego społeczeństwa, tak jak dzisiaj? Film odpowiada na to pytanie.

 

 

 
 
 
 
licznik: 2490 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
społeczeństwo sobie winne 0|0
Społeczeństwo samo sobie jest winne a przynajmniej ta część która kredyty bierze, w tym te refinansowe http://www.finansowo.priv.pl/kredyty-hipoteczne/o-kredycie-refinansowym-najwazniejsze-rzeczy/ Nie twierdze generalnie że kredyty są złe ale trzeba umieć nimi sobie zarządzać w tym ryzykiem.
2018-02-12 19:01