Gdzie jest KLUB DYLETANTA

Gdzie jest KLUB DYLETANTA
ePub czas dodania: 2013:02:27 23:40 komentarzy 0
Klubowicze Dyletanci - szukam Was po sieci, gdzie jesteście. Może tu zajrzycie.

Niech to będzie tymczasowe miejsce kontaktowe - zapraszam do rozmowy w komentarzach.
(Nie trzeba się chyba rejestrować, żeby komentować)

Z pewnością Kossobor rozpozna zdjęcie wprowadzające - to specjalnie dla niej :)

A żeby nie była to pusta notka to przypomnę się z pewnym pomysłem:


Do uczciwych ludzi

Ciężko jest na spokojnie przygotować prezentację dobrego pomysłu na ratowanie Polski, kiedy wokół tyle się dzieje, wydarzenia przyśpieszają, atmosfera gęstnieje – i trzeba na gorąco reagować, żeby nie zostać z ręką w nocniku…

Kochani – zatem znowu na szybko, póki jeszcze tu wszyscy zaglądamy, chciałem Wam zaproponować i zaprosić Was do wspólnego działania.

Państwo tworzą ludzie. Aparat państwowy tworzą ludzie. III RP, tą strukturę przestępczą zorganizowaną w państwo – też tworzą ludzie. III RP jest państwem gnębiącym i niewolącym uczciwych, dobrych ludzi. IIIRP jest okupantem Polski i Polaków. Jak to zmienić? Jak to zmienić pokojowo, bez rewolucji, w duchu chrześcijańskiej postawy?

NIC nie stoi na przeszkodzie, żeby dobrzy, uczciwi ludzie stworzyli zorganizowaną wspólnotę ludzi uczciwych, tworząc DE FACTO Polskę „podziemną” (a właściwie „sieciową”, „fraktalną”), równoległą, istniejącą zupełnie „obok”, „poza” oficjalnym państwem III RP, które okupuje nasz kraj.

Zapraszam Was – zacznijmy budować taką wspólnotę ludzi uczciwych (za pomocą internetu właśnie), zorganizowaną na wzór normalnego państwa – a w naturalny sposób ludzie uczciwi, ludzie dobrzy będą się przyciągać – wspólnota zacznie rosnąć i w końcu zorientujemy się, że stanowimy naturalną większość w tym kraju – i żyjemy już w innej, normalnej Polsce – a strukturom III RP możemy po prostu „podziękować za ich usługi”

 

Zapraszam i czekam tutaj na Wasze komentarze, decyzje – pytając kto z Was chce się już dziś przyłączyć i razem tworzyć i organizować równoległą, naszą, polską Polskę?

W praktyce naszym głównym narzędziem organizacyjnym jest internet – i zaczniemy od stworzenia właśnie miejsca w sieci, portalu, który będzie platformą organizacyjną i komunikacyjną dla nas. Szukam więc uczciwych ludzi wśród blogerów właśnie – bo jesteśmy naturalną grupą, która „siedzi na co dzień” w sieci – i własny portal jest oczywiście idealnym miejscem do publikacji pisanych przez nas treści.

Portal taki będzie namiastką „wspólnego dobra” – czyli własnością nas wszystkich. Na dobry początek. Na tą wspólną własność musimy się oczywiście wspólnie złożyć – tak jak na nasze państwo musielibyśmy płacić podatki – i dlatego proponuję 5 zł miesięcznie, jako nasz wkład we wspólnotę.

Dzięki naszym składkom będziemy niezależni i te fundusze, w miarę powiększania się wspólnoty, będą tworzyć budżet, z którego będziemy finansować priorytetowy cel wspólnoty jakim na tym etapie jest portal – a później dotarcie z informacją o tworzącej się „Polsce podziemnej” do jak największej liczby uczciwych Polaków.

 

Mamy koniec lutego – ale niniejszym „zawiązuję budżet” – odkładając na ten cel swoją składkę za luty i marzec – czyli 10zł :)
Tutaj czekam na Wasze deklaracje – na razie po prostu odkładajmy sobie „do skarbonki” pieniądze na ten cel – a jak się tu poniżej policzymy i zobaczymy kto z nami – to wtedy wspólnie zdecydujemy jak te pieniądze zabezpieczyć aby były dostępne na cele wspólnoty.

Nasz portal będzie tworzony wg poniższych zasad:

- każdy kto przyłączy się do wspólnoty, poprzez dorzucenie do wspólnej kasy 5zł miesięcznie jest współwłaścicielem portalu. Wszyscy jesteśmy równi wobec siebie nawzajem i równoprawnie, wspólnie podejmujemy decyzje.
- w praktyce oznacza to np. że notki będą pozycjonowane dynamicznie, na podstawie głosów wszystkich blogerów-współwłaścicieli – wg ilości popierających głosów.
- naszych przedstawicieli (np. administratora portalu, albo skarbnika – bo ktoś musi choćby prowadzić ewidencję składek i odpowiadać za fizyczne wydatki) w każdej chwili kontrolujemy i możemy wybrać/zmienić/odwołać – jeśli tak chcemy (taka jest wola ponad połowa naszej wspólnoty).

- w praktyce oznacza to, że portal oprócz czysto „redakcyjnych” funkcji – musi zapewnić nam możliwość wyrażania swojej woli co do przedstawicieli bądź wspólnych decyzji w czasie rzeczywistym – i na bieżąco, jawnie i transparentnie prezentować te wyniki.

To wszystko – na początku i przy małej wspólnocie – może oczywiście funkcjonować bez zaawansowanego oprogramowania – tylko „ręcznie” – jeśli będzie taka konieczność – to nie jest przeszkoda aby wystartować.

Z czasem, na portalu będziemy również oferować/prosić siebie o pomoc, rady, informacje, wskazówki, itp. Chodzi o to, aby było to narzędzie również do wspierania się nawzajem – bo de facto taki jest cel tworzenia wspólnoty dobrych, uczciwych ludzi – aby sobie wzajemnie pomagać, świadczyć wzajemne usługi, aby się bronić, wspierać… tworzyć w pełnym tego słowa znaczeniu WSPÓLNOTĘ ludzi, których łączy uczciwość i to, że chcą żyć w normalnym kraju.

Uważam, że w perspektywie – w oparciu o taki portal można stworzyć namiastkę gospodarki w naszej wspólnocie z własną, niezależną walutą – bo pieniądz to przecież tylko informacja o posiadanych jednostkach rozliczeniowych – i nie musi mieć fizycznej postaci.

Znowu muszę przeprosić za chaos w przekazie – ale sprawa ostatnich zgrzytów na Legionie wymusiła na mnie pośpiech, póki tu jeszcze razem jesteśmy.

Moje wcześniejsze notki na ten temat – bardzo polecam, może wiele rozjaśnią, są tu:

http://freedom.nowyekran.pl/post/86308,blogerzy-ne-kasa-kasa-kasa-a-gdzie-tu-polska-nasza

oraz:

http://www.ekspedyt.org/freedom/2013/01/31/734_rozbitkowie-startujemy.html

Czekam na Wasze odpowiedzi – kto z Was chce się przyłączyć do budowy wspólnoty uczciwych ludzi i tworzenia naszej Polski od „podstaw”?

 

Tagi

licznik: 4200 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
no jednak trzeba się zarejestrować... 0|0
przetestowałem, jednak trzeba się zalogować, żeby komentować
(mimo, że w opcjach wpisu zaznaczyłem zezwalaj na wszystkie komentarze - to uwaga do administratora - GrześkaZ)
2013-02-27 23:55
prośba do administracji 0|0
 *Uprzejmie proszę*  - w drodze wyjątku - o NIE przenoszenie tego posta do innej kategorii. Podałem gdzieś już linka do niego i nie chciałbym, żeby prowadził donikąd. Dziękuję
2013-02-28 00:00
Coraz to z Ciebie 0|0
Coraz to z Ciebie, jako z drzazgi smolnej
wokoło lecą drzazgi zapalone.
Gorejąc nie wiesz......

Tutaj przerwę wiersz.
Bo..., tą drzazgą smolną jest ów szeroko rozumiany Klub Dyletanta.

Co z nas zostanie?
2013-02-28 00:02
# @Freedom 2013-02-27 23:55 0|0
Nie, spokojnie, to nie błąd. Ta opcja mówi o tym, że notki nie są w żaden sposób moderowane. Inne są...
2013-02-28 00:03
# @Freedom 2013-02-28 00:00 0|0
Eee, nie przywiązuj się do tych treści, bo ten serwis jest tylko do testów. Jak będziemy wdrażać na produkcję, to wszystko zaoramy, łącznie z kontami... A to dlatego, że identyfikatory w bazie danych zarówno artykułów, jak i użytkowników będą musiały się pokrywać z tamtejszą bazą...
2013-02-28 00:05
# @Obsługa techniczna 2013-02-28 00:03 0|0
dzięki, rozumiem.

Ta żółta kotwica co oznacza? (można na nią kliknąć)

Muszę powiedzieć, że funkcjonalności przybywa z dnia na dzień - i trochę zafascynowałeś mnie tym Pythonem i Django.

Rzeczywiście robisz bardzo ciekawe narzędzie.
Wizualnie tylko jest wiele do poprawy - ale to najmniej ważne :)
(czy layout stoi na css'sie?)

Z ważniejszych uwag funkcjonalnych to mam taką drobną - żeby baner "noweblogi" na górze podlinkować do strony głównej - bo w tej chwili trzeba się natrudzić, żeby przejść z notki do strony głównej :) Pozdrawiam
2013-02-28 00:10
# @grazss 2013-02-28 00:02 0|0
Jak miło Cię tu widzieć, Grazss :)

Czy nadal mogę na Ciebie liczyć, że piszesz się na ten pomysł o którym powyżej napisałem?
2013-02-28 00:14
? 0|0
znaczy, że stara piaskownica wysadzona? faktycznie faszystowska sekta, nawet Asadow podpadł. setka ludzi ma problem z jedną i się obraża ale Polskę się zbawi
2013-02-28 00:14
# @Freedom 2013-02-28 00:10 0|0

 //Ta żółta kotwica co oznacza? (można na nią kliknąć)// 

jak się kliknie, to skoczysz do komentarza, na który odpowiada komentarz ten z kotwicą.

 //czy layout stoi na css'sie?// 

- No nie może być inaczej :))

 //Z ważniejszych uwag funkcjonalnych to mam taką drobną - żeby baner "noweblogi" na górze podlinkować do strony głównej // 

- ok, już druga osoba zwraca mi na to uwagę, więc zrobię przy następnej okazji. Żeby wrócić na stronę główną, wystarczy kliknąć na lokalizator (link pod banerem z lewej strony)
2013-02-28 00:17
# @Freedom 2013-02-28 00:14 0|0
A dlaczego akurat tu?
2013-02-28 00:19
# @night rat 2013-02-28 00:14 0|0
Przyjacielu - dlaczego takie rzeczy piszesz?

Szukam po prostu kontaktu z tymi osobami, które przybyły za jazgdyni na legion Ekspedyta - ponieważ tam jazgdyni został zablokowany i nie może się nawet odezwać.

Proszę mnie nie mieszać w żadne personalne kłótnie.

Lekcja wyniesiona z zatopienia NE nie pozwala mi spokojnie tracić kontaktu z osobami, które poznałem przez internet - i nagle ma się ta znajomość skończyć - przez bezsensowną kłótnię?

Jeszcze raz proszę mnie nie mieszać w niczyje animozje.
2013-02-28 00:24
# @Freedom 2013-02-28 00:24 0|0
nie mieszam, przepraszam- nie chciałem urazić. sporo widzę więc się obawiam. no i się poczytało pod gps na ne że wieczór pokaże co z ekspedytem a tam afera. na smętno taka bo już sie ludziom odechciało gadać po tych kołowaciznach. sam bym chętnie widział ludzi odbanowanych ale pewnie sami mejla z prośbą nie poślą
już się nie wcinam, pobiegam trochę, doczytam szwejka to mi przejdzie
2013-02-28 00:54
@Freedom 0|0
Jako żem dyletant, zgłaszam się. Jestem. Póki co tutaj nie zbanowany.

I przy okazji zwracam uwagę na ten komentarz: http://freedom.noweblogi.pl/spoleczenstwo/drodzy-blogerzy,27.htm#comment_id_108
GPS
2013-02-28 02:44
# @GPS 2013-02-28 02:44 0|0
Grzegorzu - Ciebie akurat nie ma problemu żeby znaleźć - jesteś wszędzie ;)
Ale dziękuję, że jesteś czujny i się odezwałeś.

Co do tamtego komentarza - przypisałeś mi słowa, których nie wypowiedziałem. Więc jakby nie podjąłem dyskusji bo nie ma o czym dyskutować. Nie zostałem zrozumiany i tyle. Ale zajrzyj tam, odpiszę.
2013-02-28 09:07
Wszyscy przyjaciele 0|0
Witajcie

Już tutaj, po drobnych kłopotach z rejestracją, znalazłem to miejsce i od razu grupe wspaniałych ludzi.

Daj Boże (a nie Circ) abyśmy tu znaleźli spokojna przystań.

Serdecznosci
Janusz
2013-02-28 09:10
# @jamzgdyni 2013-02-28 09:10 0|0
Jesteś, Przyjacielu, znalazłeś się!

Czy mogę się z Tobą skontaktować jakimś prywatnym kanałem? Mogę Cię prosić o mail kontaktowy na konradekmałpawpkropkapl?

Z serdecznymi pozdrowieniami!
Konrad

PS. Czy masz kontakt ze swoimi internetowymi przyjaciółmi, możesz ich tu zaprosić do wspólnej rozmowy?
2013-02-28 09:17
# @Freedom 2013-02-28 09:17 0|0
Daj troszkę czasu. hania, gdzieś wizytuje, jakieś zabytki, Ewa ma kłopoty domowe i ja też trochę latam.

Ale dzisiaj się postaramy połączyć.

A do Ciebie napiszę.

Janusz

Ps. Czy ten portal podlega jakoś Targalskiemu vel Darskiemu?
2013-02-28 10:30
# @jamzgdyni 2013-02-28 10:30 0|0
Nie ma pośpiechu :)

Wczoraj pisałem to na gorąco w pośpiechu, bojąc się, że gdzieś mi znikniecie - ale skoro już się odnaleźliśmy - i skontaktujesz się ze mną mailowo - to nie ma żadnego pośpiechu. Na spokojnie.

PS. ten portal to testowy portal tworzony od podstaw przez programistę GrześkaZ - także on nikomu nie podlega, bo jeszcze właściwie nie istnieje - to taki kameralny plac budowy na którym możemy sobie pobazgrać :)
2013-02-28 10:39
# @Freedom 2013-02-28 00:24 1|0
Wpisuję się. Nie jestem blogerem, ale wiernym czytelnikiem niektórych blogerów - dziwnym zbiegiem okoliczności większość z nich należało do Ś.P. Klubu Dyletanów :-)
Poszedłem za Nimi na Legion (z pewnym zdziwieniem), przyszedłem i tu. Ciekawe, dokąd jeszcze zawędruję?
2013-02-28 15:10
# @awake 2013-02-28 15:10 0|0
Wedrujemy,
aż znajdziemy,
dom przytulny, pełen nas ;)

Nie żarty na bok.
Widać idea otwartości, dobra i radości jeszcze teraz ma trudności z przebiciem się.

Ale zapewniam - nie spoczniemy.

Serdeczności
2013-02-28 18:54
Dyletanci 0|0
Wreszcie, po pół roku dotarliśmy.
Fakt, nie jesteśmy szybcy, ale za to przywiązujemy się do miejsca.

Pozdrowienia
2013-09-13 05:18
"Posłusznie melduję 0|0
że znowu jestem, Panie oberlejtnant"
;-))
2013-09-14 13:32
# @ptasznik z trotylu 2013-09-14 13:32 0|0
Witam towarzysza specjalistę wybuchowego.
Powoleńku życie otwiera się na nowe horyzonty.

Zdrufko.
2013-09-14 13:39