Szukam uczciwych ludzi - Początek.

Szukam uczciwych ludzi - Początek.
ePub czas dodania: 2013:02:28 16:16 komentarzy 0
Już czas. Budujmy naszą Polskę i wspierajmy się wzajemnie.


Kilka osób już się zgłosiło – a więc uznając, że wspólnota uczciwych ludzi,  o której pisałem ostatnio, już zaczęła się tworzyć:
http://www.ekspedyt.org/freedom/2013/02/26/6742_do-uczciwych-ludzi-sa-tu-tacy.html

pora na trochę konkretnych planów działania – czyli na co będą szły z czasem fundusze składkowe (5zł /mieś od każdego członka wspólnoty) – oraz co możemy i będziemy robić – poza tym co lubimy robić najbardziej czyli pisaniem notek i nawoływaniem do obudzenia się i działania :)

A więc do dzieła, Kochani!

Wspólnota opiera się na uczciwości.
Napisałbym „na umiłowaniu Ewangelii” lub na „miłości bliźniego” – ale nie chcę „odstraszać” osób uczciwych, które nie czują się dobrze w „religijnej” roli.
I de facto UCZCIWOŚĆ jest jedynym czego potrzebujemy aby nas bardzo silnie połączyło. Szukamy ludzi przede wszystkim chcących żyć uczciwie.

Priorytety strategiczne (wieloletnie):

I. Liczebny rozwój wspólnoty – stałe zapraszanie uczciwych osób do przyłączenia się.

II. Powstanie i rozwój techniczny narzędzia organizacyjnego – portalu (odpowiednik aparatu normalnego państwa)

III. Dotarcie z informacją o wspólnocie do jak największej liczby rodaków (na masową skalę)

Priorytety są ułożone tak, żeby wraz ze wzrostem wielkości wspólnoty i naszych możliwości finansowych (5zł / miesiąc * ilość osób) – stawały się możliwe.
Zapraszać osoby godne zaufania możemy już dziś – bez żadnych środków.
Powstanie portalu na pewno będzie już wymagało pewnych nakładów finansowych i musi zaczekać aż odpowiednie środki zbierzemy.
Reklama naszego portalu na masową skalę to już grubsza kasa – i trzeba będzie ją najpierw zgromadzić.
Cele strategiczne przekładają się na plan działań.

Plan działania:

Cel na najbliższe dni
(bez żadnych kosztów) – czyli co każdy z nas powinien chcieć robić :)

1) Pozyskać uczciwych ludzi aby się przyłączyli, żeby zapoczątkować wspólnotę (cel: kilkanaście osób)

2) Uruchomić pierwsze narzędzie organizacyjne czyli: konto bankowe, łączność i komunikację (mailowa grupa dyskusyjna), i wymienić się kontaktami, żebyśmy byli od początku odporni na „awarię sieci”

Cel na najbliższe miesiące:

3) pozyskiwać nowe uczciwe osoby i rozpowszechniać ideę powstającej wspólnoty ludzi chcących żyć uczciwie.

4) stworzyć portal – czyli „własne miejsce na świecie” i narzędzie organizacyjne (pierwsze wydatki „budżetowe”)

Cel na najbliższe lata:

5) Pozyskiwać nowe osoby chcące przyłączyć się do wspólnoty

6) Rozwijać narzędzie organizacyjne aby zaspokajało potrzeby rosnącej wspólnoty.

7) Zbierać fundusze na reklamę uczciwości i naszej społeczności na masową skalę.

Muszę kończyć – w kolejnej odsłonie przedstawię propozycję łączności oraz organizacji bezpiecznego dostępu do wspólnego konta bankowego, które będzie nam niezbędne aby móc gromadzić finanse. Będzie to pierwszy zrębek „nowych struktur normalnego państwa” – czyli rozproszona kontrola nad dobrem wspólnym.
Zapraszam :)

Tagi

licznik: 3086 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
To trochę za mało 0|0
Serdeczności

Ładnie to wyłożyłeś.
Lecz wspólnota musi mieć cel.
Co byś powiedział - uczciwa Polska?
Poszerzanie grona osób, dla których uczciwość jest wartością nadrzędną.
Nie ważne czy z Bogiem, czy bez Boga.
Potafię sobie wyobrazić uczciwych bezbożników.

Poza tym ok. Załatwiaj to konto na start i sprawy z tym związane.

Pozdrawiam

Ps. Rany, chwilowo pusto tutaj. Cel 001 propagować ten portal.
2013-02-28 16:47
Hallo !!! Tu tez są ludzie 0|0
Badź uczciwy i równo traktuj ewentualnych kandydatów.
Jasne, tam sie fajnie dyskutuje, ale chyba docelowo to tutaj miało być.
2013-02-28 18:37
# @jamzgdyni 2013-02-28 18:37 0|0
Januszu,

1. Uczciwa Polska jest celem nadrzędnym - to oczywiste. Poprostu zamiast o tym pisać i próbować walczyć z systemem - zacznijmy ją budować. Od siebie, od małej grupy.
Polska to ludzie. Znajdźmy tych, którzy chcą żyć uczciwie - i stwórzmy własną organizację państwa opartego na uczciwości.

2. Konta nie będę teraz załatwiał - z dwóch powodów.
Po pierwsze skoro już się zawiązuje wspólnota - to decyzje podejmuje wspólnota - a nie ja. Wielokrotnie to podkreślałem, że to nie ma być "mój potal" albo "moja organizacja"
Ja tylko wymyśliłem sposób - jak taką organizację stworzyć obok IIIRP jako swojego rodzaju "państwo podziemne" (albo alternatywne, równoległe - jak kto woli)
Więc jako grupa podejmiemy decyzję na kogo konto zakładamy a kto będzie miał do niego dostęp, itd.
(tak jak chcemy żeby z Polsce suweren, naród decydował o sobie - a nie "wybrańce-samozwańce-przedstawiciele")

Po drugie - już źli ludzie rzucają idiotyczne podejrzenia, choć na razie każdy sam deklaruje, że będzie 5zł miesięcznie do skarbonki odkładał - a co dopiero by było gdybym zaczął od "wpłacajcie na moje konto".

Dlatego tak ważne jest zebranie chociaż kilkunastu osób na początek - żebyśmy sobie i innym udowodnili jak uczciwe zasady między nami obowiązują, żebyśmy już wg zasady uczciwości i równości wobec siebie funkcjonowali.


3. Nie. to nie tu ma być docelowo. przecież pytałeś o ten portal i wyjasniałem, że to testowy plac budowy GrześkaZ - który go pisze od podstaw - i jeśli się do nas przyłączy to liczę na jego wsparcie i pomoc również techniczne.
Ale narazie to tylko miejsce tymczasowe, gdzie możemy spokojnie porozmawiać w gronie "Dyltantów" po tym jak przestało być to możliwe na Legionie.

Na spokonie Januszu - to naprawdę za duży projekt, żeby na łapu-capu rozsiadać się na nieswoim portalu. portal stworzymy - na tą chwilę nie to jest najważniejsze - patrz cel 1 wg planu działania :)

Pozdrawiam
(gdzie reszta? na razie we dwóch gadamy :)
2013-02-28 19:32
Witam 0|0
Proponuję za cel strategiczny Polską Rację Stanu.
Niezależnie od tego, jak jest źle, co i kto nam utrudnia egzystencję - jako suwerennego narodu - wspólną mamy przeszłość.
Ta przeszłość ukształtowala nam język, historię zapisaną w tym języku i zasady współżycia, czyli kulturę stanowiącą o naszej odrębności. Mówimy o tym - tożsamość narodowa.
Przeszłość zostawiła nam też terytorium, na którym mamy morale prawo i obowiązek - tę kulturę zachować i moralnie rozwijać.

Wszystko, co służy trwałemu wzmocnieniu naszej kultury - to Polska Racja Stanu.
Za na pewno moralne - możemy przyjąć zgodnie z tradycją - ewngeliczną zasadę miłości bliźniego. Czy możemy to poszerzyć? - możemy dyskutować. Niebezpiecznym byłoby - to zawężać.

Meritum naszej dyskusji powinno służyć przekuwaniu myśli na czyny. Więc tematy podejmowane i wnioski z nich wysnute - być raczej konstruktywne - niż krytyczne.

Postulowałbym dyskusje o działaniach, a nie o osobach, jako, że człowiek jest ułomny, a ma ewangieliczne prawo do poprawy.

Uważam swój wpis za bezdyskusyjny - ale mogę się mylić...-:)

Więc zapraszam/wpraszam się do dyskusji.

Uruchamiam włąsny blog - "wspólny-język" - na któym będę zapisywał wspólne ustalenia z dyskusji. Będzi to (dla mnie) bazą wspólnego polskiego konsensusu.

Pozdrawiam
2013-03-02 14:09
# @BTadeusz 2013-03-02 14:09 0|0
Panie Tadeuszu!!!

Tak się cieszę, że Pan tu zawitał i żeśmy się znowu odnaleźli! :)

Proszę podać link do tego swojego bloga - ten serwis jest placem budowy - i gospodarz, który pisze ten soft zastrzegł, że w którymś momencie będzie musiał zresetować zawartość - więc dobrze tu sobie pogadać spokojnie - ale dobrze, że chce Pan archiwizować wnioski z rozmów gdzie indziej :)

Teraz zmykam sprzed komputera - chciałem tylko dać znać, że przeczytałem Pana komentarz - i odezwę się jak wrócę.

Z serdecznymi pozdrowieniami!

2013-03-02 15:31
# @BTadeusz 2013-03-02 14:09 0|0
Panie Tadeuszu,
liczyłem na Pana.

Ludzie sobie nie są w stanie w ogóle wyobrazić normalnego państwa - mam wrażenie. Ilekroś obserwuję Pana dyskusje na temat "demokracji bezpośredniej" i Pana genialnych "pytań referendalnych" - to widzę raczej KOMPLETNY brak zrozumienia dla tego, co próbuje Pan powiedzieć.

Ludzie poprostu wierzą, że MUSZĄ być oszukiwani przez polityków, bo tak jest wszędzie. Że muszą być pod czyimś butem, przez kogoś rządzeni, że ktoś im musi ustalać zakazy i nakazy - bo "tak trzeba"

Moim marzeniem jest aby ludzie się W PRAKTYCE przekonali, że normalne państwo jest możliwe.
Że można UCZCIWIE i TRANSPARENTNIE wydawać "pybliczne pieniądze". Że społeczeństwo może skutecznie KONTROLOWAĆ I ROZLICZAĆ "władzę", która ma im SŁUŻYĆ - a nie nimi rządzić.
Że można tak zorganiozwać państwo - żeby UCZCIWI ludzie i uczciwe zachowania były chronione - a nieuczciwość, podstęp, oszustwo i inne metody kradzieży zabronione.

Dlatego wykombinowałem sobie, że zamiast walczyć z wiatrakami, zamiast próbować wygrać z okupantami w ICH grę - zamiast budować ruchy społeczne, partie prawicowe i inne "podmioty" które miały by stanąc do walki z układem okrągłego stołu...
...dużo prościej i skuteczniej będzie poprostu zacząć budować NORMALNĄ POLSKĘ od siebie, od podstaw, od grupy kilku osób, którym rzeczywiście ZALEŻY na dobru ojczyzny, od kilkunastu społeczników, którzy chcą coś zmienić w tym kraju - a nie tylko o tym pisać na blogu..
..od małej wspólnoty ludzi, którzy się duszą w obecnej rzeczywistości - bo chcą żyć uczciwie - a dziś uczciwi ludzie kończą przeważnie w biedzie, bo system promuje ludzi i zachowania CWANIACKIE i pozbawione skrupułów.

Zacząć wręcz od niewinnej edukacyjnej gry społecznościowej w państwo - właśnie po to, aby w praktyce pokazać ludziom na czym polega i jak prosta jest państwowość, jak wygląda normalne państwo równych sobie.

Być może w tych ostatnich moich tekstach próbuję używać za dużych słów, może za dużo chcę powiedzieć naraz, za szybko coś przekazać...

Chodzi o to abyśmy W PRAKTYCE nauczyli się tworzyć zasady współżycia społecznego i struktury państwowe, od podstaw - bo jest to bardzo proste i wielce pouczające.

Najlepiej pokazać rodakom normalną, zdrową i wolną Polskę o jakiej marzymy NA PRZYKŁADZIE - a nie na papierze.
Choćby to był przykład w małej skali, kilkuset osobowej wspólnoty...

...i taki przykład możemy bardzo łatwo stworzyć - tylko trzeba przestać się biernie przyglądać i ograniczać do "biadolenia" :)

Dlatego na początek szukam kilku społeczników, którzy gotowi są połączyć siły i zapoczątkować taki dobry przykład normalnej organizacji państwa na własnym przykładzie.
Którzy gotowi są poświęcić przysłowiowe 5zł miesięcznie dla wspólnego dobra i zacząć budować struktury "podziemnej", normalnej Polski.

...odbudowywać Polskę oddolnie, powoli odcinając pasożytniczy układ okrągłego stołu od żywiciela jakim jest polskie społeczeństwo.
2013-03-02 21:54
@BTadeusz, @Jazgdyni 0|0
...się rozpisałem, być może zupełnie niepotrzebnie - bo można dużo prościej napisać o tym pomyśle :)


Chodzi o to, abyśmy nauczyli się współdecydować w sprawach wspólnych - i brać współodpowiedzialność za dobro wspólne.
Abyśmy poczuli na sobie odpowiedzialność za to w jakim kraju żyjemy.
Abyśmy poczuli jak to jest być suwerenem - choćby czegoś tak małego jak portal, czy wspólny niewielki budżet
(do którego każdy będzie wkładał choćby złotówkę miesięcznie.)

Nauczyli w praktyce, na przykładzie, poprzez jakby "zabawę" w państwo - taką społecznościową grę edukacyjną :)

Żebyśmy się poczuli jak GOSPODARZE - a nie jak podatnicy i petenci.
Jak wolni ludzie w swoim kraju - a nie poddani jednego czy drugiego rządu.

Zapraszam :)
2013-03-02 22:49
# @Freedom 2013-03-02 21:54 0|0
Fajnie, ale od razu - gwóźdź w chlebie.
Czy nie ma sposobu, aby uwolnić się od towarzystwa nawiedzonych"?
Nie będę z nią dyskutował, a boję się że ona - nie popuści. Mam zasadę, że rzeczy nieczyste omijam.
Ciasno się tu robi...
2013-03-04 16:49
# @BTadeusz 2013-03-04 16:49 0|0
Chyba jest ;)
Na tym portalu są bardzo rozbudowane narzędzia dostępu do dyskusji pod własnymi postami - zaraz je przetestujemy.
2013-03-04 17:35
# @Freedom 2013-03-04 17:35 0|0
-:)))
Ale narzędzia - te, które widzę - podobają mi się i w aspekcie oszczędnej wizualizacji -niewyrywającej się przed tresć i w aspekcie funkcji...
Uznanie dla "rednacz".
2013-03-04 17:52