Tusk o OFE - zobacz jak premier sobie z Ciebie kpi

Tusk o OFE - zobacz jak premier sobie z Ciebie kpi
ePub czas dodania: 2013:10:09 23:07 komentarzy 0
Premier Tusk po 6 latach sprawowania władzy wyjawia bez ogródek, że reforma OFE zagraża bezpieczeństwu państwa i po co tak naprawdę była przeprowadzona. I co? I nic. Nikt nie traktuje naszego kraju poważnie. Jak długo będziemy jeszcze na to pozwalać?
Premier Tusk w krótkiej wypowiedzi na temat OFE ujawnia mimochodem takie rzeczy, że co najmniej kilka osób powinno już siedzieć w więzieniach za działalność na szkodę własnego państwa lub za zaniechania podczas wykonywania swoich obowiązków. I co? I nic...

Nikt nie traktuje nas i naszego kraju poważnie - władza i media kpią sobie z nas w żywe oczy. Jak długo jeszcze będziemy udawali przed sobą, że pada deszcz, kiedy plują nam w twarz?


Po co była reforma OFE? - po to, żeby zapewnić dopływ pieniędzy na giełdę papierów wartościowych, czyli zasilić tzw. "rynki finansowe". Premier powiedział to wprost, choć innymi słowami.
OFE część pieniędzy lokują na giełdzie - a część pieniędzy pożyczają rządowi kupując obligacje skarbowe.


Co to oznacza?


Mówiąc wprost: ZUS część pieniędzy ze składek przekazuje do OFE, które pożyczają je rządowi, który dotuje z nich ZUS, ponieważ ZUSowi brakuje pieniędzy na wypłatę emerytur, m.in. dlatego, że oddał je przed chwilą do OFE.


Czyli ZUS dostaje od rządu pieniądze, które przed chwilą miał w ręku jako zupełnie nieoprocentowane - tyle, że teraz musimy jeszcze zapłacić procent dla OFE za pożyczenie tych pieniędzy rządowi.

Tak wygląda prawda o OFE - a premier Tusk po 6 latach rządów, kiedy osobiście odpowiada za to co się w naszym kraju dzieje - mówi, że to przecież gołym okiem widać.


I nadal jest premierem, i nadal nikt go nie aresztował, i nadal ludzie mu ufają....  i nikt w mediach ani opozycji nawet nie zwrócił na to uwagi...

W takim cyrku przyszło nam żyć. Tyle, że to nie my siedzimy na widowni - my siedzimy w klatkach, na łasce naszych "panów", którzy tresują nas i eksploatują do woli...O tym jest najnowsze nagranie na moim kanale podziemnaTV - proszę o rozpowszechnianie, bo tylko to nam zostało - przekazywanie sobie informacji metodą "podaj dalej": 

Dziękuję.

licznik: 2880 + 1 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
@Freedom 0|0
Masz smutną rację. Z OFE to niebywały przekręt.

Nie dodałeś jeszcze, że celem również było nabicie kabzy instytucjom prowadzącym fundusze. Prowizje bowiem były niebotyczne.
2013-10-10 08:35
# @jazgdyni 0|0
Masz rację oczywiście. Ale chyba to dodałem ;) Jest w nagraniu.
Po drugie mówi o tym Tusk w cytowanym fragmencie.

Po trzecie OFE są częścią tzw. "rynków finansowych" - może schemat nieco ten fakt zagmatwał, bo wyróżniłem OFE - ale OFE, banki, GPW, fundusze, towarzystwa, itp. podmioty - to one właśnie tworzą świat wielkich finansów i to one kryją się za magiczną nazwą "rynki finansowe".
pozdrawiam
2013-10-10 10:20
# @Freedom 0|0
Rzeczywiście... dodałeś.

Tak... rynki finansowe - przekleństwo naszych czasów.

Pozdrawiam
2013-10-10 10:27
# @jazgdyni 0|0

 //rynki finansowe - przekleństwo naszych czasów.// 
Nic dodać, nic ujać.
Pozwolisz, że kiedyś zatytułuję tak jeden z odcinków?
2013-10-10 10:35
# @Freedom 0|0
Oczywiście - feel free
2013-10-10 10:52
jeszcze jedno 0|0
Pochodną całej sytuacji jest kompletne wypranie ludziom mózgów.
Człowiek, który nieco zaoszczędził za diabła nie pożyczy młodemu sąsiadowi na rozwój jego małego biznesu, za to w podskokach zaniesie do towarzystwa ubezpieczeniowego, o! bo to jest instytucja a nie jakiś prywatny człowiek.
A że ta instytucja stoi na gigantycznym przekręcie? Że te produkty finansowe, to w głównej mierze obligacje skarbu państwa? Przecież o tym w mediach nie mówi się.
Jak to cofnąć, jak to zmienić.
Czy wystarczy powrócić do idei spólek zarobkowych księdza Wawrzyniaka, bądź spółek Raiffeisenowskich?
Czy na razie wystarczą takie niszowe inicjatywy jak Kokos?
2013-10-10 18:46